جستجوی پیشرفته   |  ارسال مطلب  
  صفحه اصلی     آرشیو     تماس با ما     درباره ما     پیوندها     RSS   پنجشنبه، 4 اردیبهشت 1393 - 13:50   
  >> روی خط خبرها:پوست خربزه زیر پای دولت یازدهم     رفسنجانی خوراک جدید ضدانقلاب را مهیا کرد     عصبانیت روحانی از مراسم اشرافی همسرش      مانور اشرافی گری در مقابل چشم مردم حرام است/ریخت و پاش ها شخصی نیست از بیت المال است     ذبح این زن توسط تکفیری ها+عکس     کشف 1600 قرص روانگردان از یک مجلس دراویش     توجیه اشرافی‌گری توسط آیت الله     دولت و دغدغه چال کردن یک جاسوس     در مقابل دشمنان تا پای جان ایستاده ایم     طراحی خطرناک افراطیون برای فضای دانشگاه‌ها     حاکمیت تفکر کارگزاران بر دولت یازدهم     بولتن سازی جعلی برای مسئولان دولتی در خبرگزاری ایرنا     تجمع اعتراضی بانوان تهرانی به جشن اشرافی همسر روحانی در کاخ سعدآباد     دستور مستقیم وزیر ارشاد برای حضور ۲ ناشر ممنوع‌الفعالیت در نمایشگاه کتاب     عصبانیت رسانه های آمریکایی در برابر افشای تصمیم واگذاری برج بنیاد علوی به منافقین     قوه قضاییه از این پس هیچ‌گونه تسامحی در مقابل فتنه‌گران نخواهد داشت     همسر رئیس جمهور می خواهد سنت‌های رژیم شاهنشاهی را احیا کند     خاتمی؛ مدافع جمهوریت یا کودتاچی علیه جمهوریت     نیرومند مدیر هنری سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت شد     حیف ومیل‌های دولت مدبران از پول بیت المال     عکس/ زنی که به روحانی احترام نگذاشت     جزئیات بازرسی فتنه گران در اوین      اولین نشست خبری جشنواره بین المللی فیلم مقاومت هفتم اردیبهشت برگزار می شود     احتمال رفع حصر از کروبی     مقایسه خاتمی با ابوسفیان توسط خطیب حاشیه ساز        
 
 هدیه سایت اصولگرا
دانلود نوار ابزار اصولگرا
 
 آخرین مطالب
  پوست خربزه زیر پای دولت یازدهم
  رفسنجانی خوراک جدید ضدانقلاب را مهیا کرد
  عصبانیت روحانی از مراسم اشرافی همسرش
  مانور اشرافی گری در مقابل چشم مردم حرام است/ریخت و پاش ها شخصی نیست از بیت المال است
  ذبح این زن توسط تکفیری ها+عکس
  کشف 1600 قرص روانگردان از یک مجلس دراویش
  توجیه اشرافی‌گری توسط آیت الله
  دولت و دغدغه چال کردن یک جاسوس
  در مقابل دشمنان تا پای جان ایستاده ایم
  طراحی خطرناک افراطیون برای فضای دانشگاه‌ها
  حاکمیت تفکر کارگزاران بر دولت یازدهم
  بولتن سازی جعلی برای مسئولان دولتی در خبرگزاری ایرنا
  تجمع اعتراضی بانوان تهرانی به جشن اشرافی همسر روحانی در کاخ سعدآباد
  دستور مستقیم وزیر ارشاد برای حضور ۲ ناشر ممنوع‌الفعالیت در نمایشگاه کتاب
  عصبانیت رسانه های آمریکایی در برابر افشای تصمیم واگذاری برج بنیاد علوی به منافقین
  قوه قضاییه از این پس هیچ‌گونه تسامحی در مقابل فتنه‌گران نخواهد داشت
  همسر رئیس جمهور می خواهد سنت‌های رژیم شاهنشاهی را احیا کند
  خاتمی؛ مدافع جمهوریت یا کودتاچی علیه جمهوریت
  نیرومند مدیر هنری سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت شد
  حیف ومیل‌های دولت مدبران از پول بیت المال
آرشیو آخرین مطالب
- اندازه متن: + -  کد خبر: 33293شنبه، 12 مرداد 1392 - 12:15
پشت پرده فساد در سیستم بانکی :
تخلف یک میلیارد یورویی در بانک مسکن!
  
اصول گرا / هنوز پرونده تخلفات بانک‌‌های دولتی و خصوصی در سال 91، بسته نشده است که از زبان منابع آگاه، حرف و حدیث‌هایی در خصوص وقوع تخلفات گسترده دیگری، این بار اما در بانک مسکن به گوش می‌رسد.
 
به اساس گزارش روزنامه تابناک، در شرایطی که کشور به‌واسطه تحریم‌های اعمال شده از سوی کشورهای غربی، با بحران ارزی مواجه بوده است، بانک مسکن با این اتهام مواجه است که برخلاف ضوابط و مقررات سپرده ارزی و همچنین ارزهای دریافتی، از بانک جمهوری اسلامی ایران به جای اختصاص دادن این اعتبارات به واردات کالاهای اساسی مورد نیاز کشور، آنها را صرف تنزیل وجه اسناد اعتبار اسنادی عده‌ای رانت‌خوار اقتصادی کرده است.
 
بر اساس همین گزارش یک منبع آگاه گفت: بانک مسکن طی دو سال (89 تا 91) رقمی بالغ بر یک میلیارد یورو و نیز 500 میلیون درهم امارات، ‌وجوه اعتبارات اسنادی را تنزیل کرده است.
 
اما مهم‌ترین تخلف بانک مسکن، صدور تعداد 20 فقره حواله به درخواست فردی به نام ح. ح. ق است. بانک مسکن، بابت حواله‌های مذکور هیچ گونه وجهی از این فرد دریافت نکرده است و مبلغ مزبور را از سر فصل حساب بدهکاران موقت ارزی برداشت کرده است. برای این حواله‌ها، رقمی بالغ بر 280 میلیون درهم امارات به حساب دو شرکت به نام‌های رویال سیتی و سارکس نزد بانک صادرات دوبی حواله شده است.
 
همچنین رقمی بالغ بر 33 میلیون دلار به حساب شخصی این فرد نزد شعبه مرکزی بانک پاسارگاد حواله شده است. بر اساس این گزارش، در اواخر سال 1389 بود که هیات مدیره بانک مسکن، یک فقره مصوبه اعتباری برای پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی به مبلغ 90 میلیون یورو به شرکت مجموعه‌های تجاری س که همین فرد، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل آن بود، ‌تصویب می‌کنند، اما این مصوبه اجرا نشده و به جای آن مبلغ 30 میلیارد تومان تسهیلات در اختیار وی قرار می‌گیرد. تخلفات اعمال شده در خصوص اخذ این تسهیلات از سوی بانک مرکزی به این شرح است:
 
پرداخت تسهیلات بدون ثبت قرارداد مشارکت مدنی؛ ‌معرفی و ترهین ملکی در قبال وام دریافتی متقاضی پس از اینکه 14 ماه از گرفتن تسهیلات گذشته است؛ مبلغ ترهین در مدارک ارائه شده موجود نیست. همچنین این شرکت در تاریخ 23 آبان 1391، اعلام کرده است که به‌دلیل مشکلات نقدینگی در سررسید، ‌قادر به تسویه نقدی تسهیلات نیست و متقاضی تقسیط بدهی مطابق ماده 9 قانون بودجه است.
 
ح. ح.ق پاساژساز کیست؟!
 
ح.ح. ق که زاده منطقه ده رم چاه جزیره قشم است، ‌در طی چندین سال به ثروت‌های افسانه‌ای دست یافت که بر اساس آن، به یکی از بزرگ‌ترین پاساژ‌سازهای معروف منطقه آزاد قشم تبدیل شده است. پروژه مرکز فروش ستاره، ‌همچنین پروژه‌های خلیج فارس شیراز و سیتی سنتر قشم از دیگر پروژه‌های معروفی است که گفته می‌شود این فرد طی چند سال به اجرا درآورد.
 
منابع آگاه همچنین اعلام می‌دارند که این فرد نه‌تنها در حوزه اقتصادی، تخلفات گسترده داشته، بلکه تخلفات دیگری را نیز در پرونده خود ثبت کرده است. به عنوان یکی از تخلفات پروژه خلیج فارس در شیراز، مورد اعتراض مسئولان شورای شهر قرار گرفت. اما متاسفانه تاکنون هیچ اقدامی در این خصوص از سوی مراکز قضایی انجام نگرفته است. در سال 89 یک عضو شورای شهر شیراز، در نطق پیش از دستور خود در شورا، ‌نسبت به عدم پرداخت عوارض و تعهدات مالک پروژه خلیج فارس اعتراض می‌کند.
 
اما در کمال ناباوری مسئولان وقت به گونه‌ای با بیت‌المال و حقوق مردم رفتار می‌کنند که حتی با پول بادآورده هم این‌گونه رفتار نمی‌شود. به عنوان مثال در سندی در خصوص مجتمع تجاری خلیج فارس، 158 میلیارد تومان از بیت‌المال به جیب همین فرد که به عنوان مالک پروژه مطرح است، واریز شده و هیچ نهاد و فردی هم در این خصوص پاسخگو نیست. این سند که در نطق پیش از دستور آقای معین در شورای شهر شیراز ایراد می‌شود، ‌ساخت پروژه خلیج فارس به سرمایه‌گذاری 600 میلیارد تومانی توسط سرمایه‌گذار اشاره می‌شود که عوارض آن، طبق قانون 60 میلیارد تومان محاسبه شده بود، اما تنها حدود 22 میلیارد از این فرد اخذ می‌شود. همچنین عضو شورای شهر شیراز در آن جلسه اعلام کرد که: به جهت بار ترافیکی حاصل از ایجاد مجتمع، مالک پروژه به صورت شفاهی قول می‌دهد هزینه ساخت بزرگراه حسینی الهاشمی را که آن زمان وحدت نام داشت، پرداخت کند.
 
اما این کار صورت نمی‌گیرد و 120 میلیارد تومان هزینه ساخت بزگراه نیز به نفع مالک به مردم تحمیل می‌شود. (البته این عضو شورای شهر این هزینه را 100 میلیارد تومان عنوان کرده است)  با این اوصاف مالک پروژه خلیج فارس باید 38 میلیارد تومان دیگر، ‌بابت عوارض و 120 میلیارد بابت هزینه ساخت بزرگراه حسینی الهاشمی به شهرداری شیراز می‌پرداخته که متاسفانه این اتفاق تاکنون نیفتاده است.
 
با این حال، ح.ح.ق پاساژ ساز معروف قشم، ‌مدیریت شرکت‌های بسیاری از جمله مجموعه‌های تجاری ستاره، ‌رویال سیتی بیلدینگ ستاره، رویال سنتر قشم، صنایع آهن فاریاب، مهندسین مشاور گنو بندر و چهل چشمه گنو را بر عهده داشته و دارد. این فرد یکی از بدهکاران بزرگ بانکی است که سوابق اعتباری بسیاری در بانک‌های پارسیان، ‌اقتصاد نوین و پاسارگاد نیز داراست که باید مورد بررسی قرار گیرد.
 
نباید فراموش کنیم که امسال که سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی از سوی رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده است، جز با عنایت‌های ویژه به پرونده تخلفات بانکی، هرگز به حماسه اقتصادی دست نخواهیم یافت.
 
در این خصوص لازم است مجریان قانون در دستگاه قضایی کشور در خصوص چنین پرونده‌هایی بی تفاوت نبوده و تلاش خود را بر پیگیری و محاکمه متخلفان بانکی به نهایت رسانند. از سوی دیگر با حضور رئیس‌جمهور منتخب بر کرسی دستگاه اجرایی توقع این است که ایشان به صورت جدی پیگیری این‌گونه از تخلفات که در دولت گذشته بشتر به صورت شعاری با آن برخورد می‌شد باشند.  گفتنی است روزنامه تابناک پیش از انتشار این گزارش، محتوای آن را با مسوولان روابط عمومی بانک مسکن در میان گذاشت تا دفاعیه آنان را نیز همراه گزارش منتشر کند. مسئول روابط عمومی بانک مسکن ضمن ابراز این موضوع که فرد یاد شده از خوش حساب‌ترین مشتریان این بانک است، در اقدامی نامتعارف، به سوابق آشنایی خود با یکی از کارکنان سابق دستگاه‌های امنیتی اشاره کردند که ربطی به این پرونده تخلف ندارد. بااین‌حال تابناک آمادگی خود را برای انعکاس دیدگاه‌های آنان اعلام می‌دارد./ منبع: روزنامه تابناک
   
  

به اشتراک بگذارید:     Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
 کد امنیتی:
 
 اشتراک خبرنامه
پست الکترونیکی:
 
 
 پربیننده‌ترین مطالب
  همسر رئیس جمهور می خواهد سنت‌های رژیم شاهنشاهی را احیا کند
  تجمع اعتراضی بانوان تهرانی به جشن اشرافی همسر روحانی در کاخ سعدآباد
  دولت و دغدغه چال کردن یک جاسوس
  در مقابل دشمنان تا پای جان ایستاده ایم
  عصبانیت رسانه های آمریکایی در برابر افشای تصمیم واگذاری برج بنیاد علوی به منافقین
  دستور مستقیم وزیر ارشاد برای حضور ۲ ناشر ممنوع‌الفعالیت در نمایشگاه کتاب
  طراحی خطرناک افراطیون برای فضای دانشگاه‌ها
  بولتن سازی جعلی برای مسئولان دولتی در خبرگزاری ایرنا
  ذبح این زن توسط تکفیری ها+عکس
  قوه قضاییه از این پس هیچ‌گونه تسامحی در مقابل فتنه‌گران نخواهد داشت
  توجیه اشرافی‌گری توسط آیت الله
  حاکمیت تفکر کارگزاران بر دولت یازدهم
  کشف 1600 قرص روانگردان از یک مجلس دراویش
  مانور اشرافی گری در مقابل چشم مردم حرام است/ریخت و پاش ها شخصی نیست از بیت المال است
  پوست خربزه زیر پای دولت یازدهم
  عصبانیت روحانی از مراسم اشرافی همسرش
  رفسنجانی خوراک جدید ضدانقلاب را مهیا کرد
آرشیو پربیننده‌ترین مطالب
::  صفحه نخست ::  آرشیو ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  درباره ما ::  نقشه سایت ::  نوار ابزار اصولگرا ::  نسخه تلکس
© اصول‌گرا 1391 - 1387
info@osoolgera.com
پشتیبانی توسط: گروه نرم افزاری فکا
Real Time Web Analytics